Od 1 stycznia 2024 roku w życie wchodzą nowe przepisy dotyczące opakowań jednorazowego użytku, które są częścią europejskiej Dyrektywy SUP. To ważny moment dla Grupy Odra Pak i naszych klientów.

Co się zmienia? Po pierwsze, produkty takie jak kubki na napoje i pojemniki na żywność będą podlegały opłacie od użytkownika końcowego – odpowiednio 20 i 25 groszy za sztukę. Ma to na celu ograniczenie zużycia plastiku i zwiększenie świadomości ekologicznej wśród konsumentów.

Co więcej, zakazane zostaną pewne rodzaje opakowań, na przykład te wykonane z polistyrenu ekspandowanego. Grupa Odra Pak dostosowała już ofertę produktów alternatywnych, a teraz dbamy o to, aby poszerzać wiedzą naszych partnerów handlowych i klientów o nadchodzących zmianach w przepisach.

Wszystkie opakowania jednorazowe muszą być teraz oznakowane informacją o ich negatywnym wpływie na środowisko i sposobach utylizacji. To wymaga od nas, by wszystkie produkty z oferty Odra Pak posiadały odpowiednie oznakowanie.

Dodatkowym obowiązkiem punktów handlowych i gastronomicznych będzie prowadzenie ewidencji sprzedaży tych opakowań. Jesteśmy przystosowani do nowych przepisów i pracujemy razem na rzecz lepszej przyszłości naszej planety! Przygotowaliśmy niezbędnik nowych przepisów…. zapoznaj się.

Pliki do pobrania: 🗃️ Dyrektywa SUP / Ustawa Anty-plastikowa – O co w tym chodzi? (PDF)